USD
5,6706
EURO
6,5028
ALTIN
223,1602

RİZE VE ARTVİN’ ÖNÜMÜZDEKİ 6 SAATE DİKKAT

Meteoroloji Rize ve Artvin için ani taşkın uyarısında bulundu.

RİZE VE ARTVİN’ ÖNÜMÜZDEKİ 6 SAATE DİKKAT
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ÖNÜMÜZDEKİ 6 SAATE DİKKAT

Meteoroloji Rize ve Artvin için ani taşkın uyarısında bulundu. Riskin önümüzdeki 6 saat geçerli olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Yapılan son tahminler ve RADAR’dan elde edilen görüntüler dikkate alındığında önümüzdeki 6 saatte Artvin’in Hopa ve Arhavi ilçelerinde ve Rize de ani taşkın riski bulunmaktadır. Söz konusu ilçelerde; köprü, menfez vb. yapılarda, yan kolların birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalar ile kuru dere yataklarında meydana gelebilecek taşkınlara karşı ilgili kurum, kuruluşlar ve vatandaşlarımızın hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir.” denildi.

YARIN İÇİN KRİTİK UYARI

Meteoroloji’den ayrıca yarın içinArtvin,Rize, Erzurum, Kars ve Ardahan’a taşkın uyarısı geldi. Uyarıda, “Yapılan son tahminlere göre 04.08.2018 Cumartesi günü Erzurum, Kars ve Ardahan illerinde lokal kuvvetli yağışlar beklenmekte olup taşkın riski bulunmaktadır. Söz konusu illerde; köprü, menfez vb. yapılarda, yan kolların birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalar ile kuru dere yataklarında meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın ve ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir.” denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Çanakkale’nin kuzeyi, Balıkesir’in kuzey ve doğusu, Kütahya, Adana’nın kuzey ve doğusu, Hatay’ın kuzey kesimleri, Osmaniye ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Ardahan, Kars çevreleri ile Artvin’in güneyi ve Erzurum’un kuzeydoğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg’m2), Rize çevreleri ve Artvin’in kuzey ilçelerinde şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM