USD
5,6704
EURO
6,5044
ALTIN
223,1131

Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisi Kuruldu

Genç Avukatlar Meclisi Başkanı Av.Kürşat HACISÜLEYMANOĞLU; Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisi, siyasi her türlü manevradan uzak, tarafsız, meslek ahlakını ön planda tutan, kendini yenileyebilen genç ve dinamik bir kadro ile göreve başlamış bulunmaktadır. Dedi.

Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisi Kuruldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

HACISÜLEYMANOĞLU hafta sonu gerçekleştirdikleri tanışma kahvaltısında yaptığı konuşmada;

Sayın Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yönetim kurulu üyelerim, Değerli baro mensupları, Genç avukatlar meclisinin düzenlemiş olduğu tanışma kahvaltısına hepiniz hoş geldiniz.

 

Yaklaşık bir ay kadar önce, Rize barosu genç avukatlar meclisinin kurucu başkanlık görevini üstlenmek için Rize barosundan talepte bulunduk. Rize Barosu yönetim kurulunun 27.11.2017 tarih 2017/177 sayılı kararı ile tarafıma yetki verilmesi neticesinde Genç avukatlar meclisi yönetim kurulunu ve yönergemizi oluşturduk. Yönetim Kurulunda; şahsım Kürşat Hacısüleymanoğlu, başkan vekili ; Av. Seçil Akbaba, Yazman; Av. Doğukan Hazar Tezcan, Yönetim Kurulu Üyelerim; Av. Şeyda Büyükoğlu, Av. Naim Burak Baraner, Av. Osman Zeki Günay, Av. Semra AKSU, Av.Yunus Emre PARLAK, Av.Mustafa BUÇAN, Av.Bedri KUTLU, Av.Kürşad MERCAN, Av.Sendenur KAZDAL olarak yer aldık. Rize Barosunun 28.11.2017 tarih 2017/178 sayılı kararı ile yönetim kurulumuz ve yönergemizin kabulüne oy birliği ile karar verildi. Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisi Bu şekilde resmi olarak kurulmuş oldu.

Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisinin Amacı, Rize Barosuna kayıtlı genç avukatların ve stajyerlerin baro yönetimi nezdinde temsilini, mesleki problemlerinin sorunsuzca yönetim organlarına iletilmesini ve genç avukatların yönetime ve sorunların çözümüne etkin olarak katılımını sağlamaktır. Dedi.

Rize Barosu Genç avukatlar Meclisinin Üyeleri; Rize Barosuna Kayıtlı, meslekte beş yılını bitirmemiş veya beş yılını bitirmiş olsa bile otuz yaşını aşmamış avukatlar ile avukat stajyerleri ve Avukatlık stajını bitirip ruhsat bekleyen avukat adaylarıdır.

Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisinin Görevleri; Rize Barosu genç avukatlar meclisinin temsil edilmesi, Meclis üyelerinin mesleğe ilişkin problemlerinin saptanması, derlenmesi, çözüm önerilerinin üretilmesi, Avukatlık mesleğinin toplum nezdindeki itibarını korumak, geliştirmek,Genç avukatların haklarının temini ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini sağlamak,Bu konularda gerekli görüldüğü hallerde baro yönetim kurulu toplantılarına katılmak, ve önerilerin baro yönetimine iletilmesidir.

Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisi Siyasi her türlü manevradan uzak, tarafsız, meslek ahlakını ön planda tutan, kendini yenileyebilen genç ve dinamik bir kadro ile göreve başlamış bulunmaktadır.

Bizlere Bu imkanı sağlayan Başta Rize Baro Başkanı Av. Mehmet ÇIRAKOĞLU’na ve Rize Barosu Yönetim Kurulu üyelerine en içten dileklerimizle teşekkür ediyoruz.

Yine Antalya Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkanı Av.Yasin Orçun KUZUCU’ya bu meclisi kurmamızdaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Bugün burada ilk organizasyonumuzda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli üyelerimize ayrıca teşekkür ediyoruz.

Rize Barosu Genç Avukatlar Meclisi hepimiz için Hayırlı olsun. Şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

YORUMLAR


    0 YORUM