USD
5,7814
EURO
6,7013
ALTIN
228,2115

NAZIROĞLU: KÖYDE MAHSUR DEĞİL GÖNÜLLÜ KALDIK

Bölgede ikamet eden MHP Rize Merkez İlçe Başkan Yardımcılarından Salih NAZIROĞLU’nun da köyde mahsur kaldığı haberini aldık.

NAZIROĞLU: KÖYDE MAHSUR DEĞİL GÖNÜLLÜ KALDIK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Rize Salarha bölgesinde yağmurun şiddetini göstermesi ardından Taşan dere ve kayan toprakların ardından bölgenin bazı köylerine ulaşım zorlaştı. Andon, karayemiş, küçükçayır, anbarlık köyleri yağmurdan etkilendi.

Köy halkı imece usulu bir araya gelerek kazma kürekle yolları açmaya gelen toprağı temizlemeye çalıştı.

Bölgede ikamet eden MHP Rize Merkez İlçe Başkan Yardımcılarından Salih NAZIROĞLU’nun da köyde mahsur kaldığı haberini aldık.Telefonlarında aşırı yağıştan etkilenmesinden dolayı güçlükle ulaştığımız NAZIROĞLU ile telefonla görüşüp kendisi ve köy halkı hakkında bilgi aldık.

Duyulanın aksine köyde mahsur kalmamış,dünden kendini belli eden havadan dolayı köyde kalmayı tercih etmiş.

Nazıroğlu ile yaptığımız görüşme:”Dün havanın geleceği belliydi. Olası bir aksilik yaşanır diye köyde kalıp komşumuza akrabamıza yardım etmeyi tercih ettik.Benim de Rize merkez’de evim var. Akşam köyden inebilir sabahta işime giderdim.Ama ben köyde kalmayı ve Mhp Andon Köy Teşkilatımızla birlikte hazırlıklı beklemeyi tercih ettik.Ve beklediğimiz gibi oldu.Birçok yerde toprak kayması yaşanırken birçok yolumuzda ulaşım güçlüğü çekiliyor.Ben ve Andon Mhp teşkilatımız da ayağımızda çizmeler elimizde küreğimizle köylümüzün yanındayız.Sadece oy için bu köye gelmiyoruz.Zor gününde de halkımızla beraberiz.”dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM