USD
6,2938
EURO
7,3957
ALTIN
242,8528

MHP RİZE’DEN YEŞİLAY’A ZİYARET

Milliyetçi Harekat Partisi Rize İl Başkanı Serkan BİRBEN ve yönetimi Yeşilay Derneği Rize Şubesini ziyaret etti.

MHP RİZE’DEN YEŞİLAY’A ZİYARET
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da katılımıyla Aralık ayında Yeşilay Cemiyeti Rize Şubesinin açılışı gerçekleşmişti.Aynı gün 2. Olağan Kongresini gerçekleştiren Yeşilay Cemiyeti Rize Şubesinde mevcut başkan Av. Harun Mertoğlu, görevi kurucu yönetim kurulu üyesi Selim Kandemir’e devretmişti.

Milliyetçi Harekat Partisi Rize İl Başkanı Serkan BİRBEN ;beraberinde Teşkilatlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Bünyamin ARSLAN,İl Başkan Yardımcısı Mehmet Can TÜFEKÇİ,İl Disiplin Kurulu Başkanı Recep KUK,Halis COŞKUN ve Özel Kalem Gürcan BENLİ ile doktorlar sitesinde bulunan  Yeşilay Derneği Rize Şubesini ziyaret etti.

Ziyarette, Kandemir; Başkan BİRBEN ve beraberindekilere Yeşilay’ın çalışmaları hakkında bilgi aktararak  “Benim Kulübüm Yeşilay” Projesini anlattı.

“Benim Kulübüm Yeşilay” Projesinin önleyici ve koruyucu hizmetler kapsamında ilkokul ve ortaokullarda uygulanan, yapılandırılmış çeşitli etkinliklerle Yeşilay’ı tanıtan ve TBM[1] kazanımları temelinde öğrencilerde bilinç ve farkındalık oluşturan bir proje olduğunu kaydeden Kandemir, proje ile ilgili olarak; “Proje, 24 Ekim – 9 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’un 29 ilçesinde 27 Yeşilay Şubemizin katılımı ile uygulanmış, 80 Genç Yeşilay gönüllüsü ile ortaokul 7. Sınıf düzeyinde 2600 öğrenciye ulaşılmıştır.”dedi.

Başkan BİRBEN ise Yeşilay’ın önemine vurgulayarak”Yeşilay toplumda sadece Sigara ile mücadele veren bir dernek olarak tanınmaktan çıkmıştır. Teknolojinin hızla ilerlediği bu çağda Yeşilay’ın önemi daha da artmıştır. Çocuklarımızı gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek gibi kutsal bir görev üstlenen Yeşilay’a aile bireyleri olarak anne babalarında yardımcı olmaları gerekmektedir.”dedi.

Başkan BİRBEN ;Kandemir ve ekibine başarılar dileyerek, kendilerini tebrik etti.

 

YORUMLAR


    0 YORUM