USD
5,7830
EURO
6,7056
ALTIN
228,2927

MHP RİZE MİLLETVEKİLİ ADAYI SERKAN BİRBEN’den 19 MAYIS MESAJI

MHP RİZE MİLLETVEKİLİ ADAYI SERKAN BİRBEN’den 19 MAYIS MESAJI

MHP RİZE MİLLETVEKİLİ ADAYI SERKAN BİRBEN’den 19 MAYIS MESAJI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

MHP RİZE MİLLETVEKİLİ ADAYI SERKAN BİRBEN’den 19 MAYIS MESAJI

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs 1919 tarihi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, tüm milletlimizin kurtuluşuna giden yolda büyük bir mücadeleyi başlattığı tarihtir.

Türk milletinin verdiği kahramanca mücadelenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs Samsun için çok anlamlı bir gün, bağımsızlık meşalesinin Samsun şehrimiz de yakıldığı gündür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını atmış, bu adımın ardından verdiği mücadeleyle dünyaya örnek olmuştur.

19 Mayıs, Türk Milleti için sonsuzluğa uzanan süreçte önemli bir dönüm noktası olmanın çok daha ötesinde anlamlar taşımaktadır. Bağımsızlık ve özgürlük savaşının fiilen başladığı 19 Mayıs, Türk Ulus’unun da uyanışıdır.19 mayıs ruhu ile silkinip kendine gelen Türk Milleti, bağımsızlığına olan düşkünlüğünü bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmıştır.Tıpkı 15 Temmuz gecesi  ortaya koymuş olduğu milli refleks ve milli tavır örneğinde olduğu gibi.

19 Mayıs’ın,  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Türk ulusunun gençlerine armağan edilmesi, Türk gençliğine verdiği değerin bir göstergesidir.Kahraman 15 likler olarak tarihimizde yerini alanlar,bir partiden diğer partiye kiralanan demokrası ayıplı kişiler değildir.Tarihimizde kahraman 15 likler olarak bilinenler ÇANAKKALE’de ve bir çok cephede mevzideki yerini alan çocuk askerlerimizdir.İşte tamda bu nedenle büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlere emanet edilmiştir. Bu emanete layığı ile sahip çıkmış olan Türk gençliği, bundan sonraki dönemlerde de bu görevini en güzel şekilde yerine getirecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu yoktur.

Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, kişi hak ve özgürlüklerimiz ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir. Gençlerini bu mili değerlerin bilinci ile yetiştiren milletler ancak geleceğe güvenle bakabilirler.

Türk gençliğine itaf edilen  bu güzel gün vesilesiyle, Büyük Önder Mustafa Kemal  Atatürk’ün, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin sağlanması yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın kutlu olmasını diliyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum” dedi.

Aynı ruh ve aynı inançla,24 Haziran da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve  27.dönem milletvekilliği seçimlerinde ”CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI”söylemimizi birkez daha vurgulamak isityorum.

 

YORUMLAR


    0 YORUM