USD
4,0869
EURO
4,9916
ALTIN
174,1166

EGE’DE SULAR KAYNIYOR

Ege Denizi’nde uluslararası anlaşmalara göre Türkiye’ye ait olan 18 ada ve bir kayalığı işgal eden Yunanistan, tahriklerine devam ediyor. Türkiye’den kaçan FETÖ’cü hainleri iade etmeyen ve korumaya alan  Yunanistan, Ege’de suları iyice ısıtıyor. 

EGE’DE SULAR KAYNIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın Kilimli adasına geleceğinin bildirilmesi üzerine 1 Türk savaş gemisi, 1 hucumbotu ve 3 sahil güvenlik ekibi Kardak kayalıkları etrafında konuşlandı. Yunan kara sularında 1 hücum botunun da hazır bulunduğu gözlendi.

Bodrum’a 3 mil uzaklıkta olan ve akibeti halen belli olmayan Kardak Kayalıklarında Türk sahil güvenlik ekipleri kuş uçurtmadı. 22 yıldır Türk ve Yunan askerleri tarafından korunan Kardak kayalıklarında hareketlilik gözlendi. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın Kilimli adasına yapacağı ziyaretin ardından, Kardak kayalıklarına da uğrayabilme ihtimali üzerine Türk askeri kayalıkların etrafında nöbet tutmaya başladı. 1 Türk savaş gemisi Gümüşlük açıklarında beklerken, Turgutreis açıklarında Çatal Ada yakınlarında ise hücumbotu nöbet tutmaya başladı. Türk Sahil Güvenlik botu ise Kardak kayalıkları etrafında devriye görevi yaptı.

YUNAN ASKERLERİ TÜRK ASKERLERİNİ UYARDI

Kardak kayalıkları etrafında devriye görevi yapan Türk Sahil Güvenlik ekiplerini gören Yunan askerleri telsiz anonsları ile uyarı çekti. Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri “Türk Sahil Güvenlik Ekibi şu anda Yunan kara sularındasınız. Lütfen karasularımızı terk edin” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Türk Sahil Güvenlik ekipleri ise “Burası Türk karasuları” diyerek cevap verdi.

Öte yandan, Türk Sahil Güvenlik ekiplerinin ise Türk kara sularından çıkmadığı gözlendi.

YORUMLAR


    0 YORUM