USD
5,6702
EURO
6,5061
ALTIN
223,2351

Doğu Karadeniz 3 bant şampiyonası 1. ve 3. lüğü Rize’nin

Karadeniz bölge şampiyonasının ilk ayağı olan Doğu Karadeniz 3 bant bilardo Bölge şampiyonasında Rize sporcularından Ali Topuz birinci Yavuz Sultan Çepni üçüncü olarak turnuvayı bitirerek Rize’ye kupayla dönen sporcular oldular.

Doğu Karadeniz 3 bant şampiyonası 1. ve 3. lüğü Rize’nin
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karadeniz Bölge 3 Bant Bilardo Şampiyonası 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde Giresun Bulancak’ta gerçekleştirildi. Karadeniz’ de üç bölgede yapılan yarışmalara 6 Doğu Karadeniz illerinin Bilardo Sporcularının katıldı.

Karadeniz bölge şampiyonasının ilk ayağı olan Doğu Karadeniz 3 bant bilardo Bölge şampiyonasında Rize sporcularından Ali Topuz birinci Yavuz Sultan Çepni üçüncü olarak turnuvayı bitirdi.Final etabı Kasım ayında Samsun’da yapılacak turnuvada  Rize’yi temsil edecekler.

Bilardo sporunun en zor alanı ve profesyonel ligi olarak sayılan 3 topta gerçekleşen Doğu Karadeniz Kupasına katılan 48 sporcu arasından Ali Topuz birinci Yavuz Sultan Çepni üçüncü olarak turnuvayı bitirdi.

Duygularını ulakajans.com ile paylaşan turnuvayı 3. sü Yavuz Sultan Çepni Bilardonun bir oyun değil bir spor olduğunu dile getirerek okul sporları kapsamına alınan bilardoya çocuklarınızı yönlendirerek zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak ,içinde fizik,matematik,geometri ve psikoloji bilimlerini bulunduran bu sporun bir çok artısının olduğunu vurguladı.

“Lise yıllarında hobi olarak başladığım bilardo üniverste yıllarında bir tutkuya döndü.Ülkemize unutulmaya yüz tutmuş bu sporu yıllardır yapmaktayım.Profesyonel olarak birçok maça katıldım.Burada şehrimizi temsil edip kupayı Rize’ye kazandırdığım için çok mutlluyum.İnşallah Ali TOPUZ hocamız ile Samsun da düzenlenecek turnuvada başarılı bir şekilde Rizemizi temsil edeceğiz.Bilardo artık bir okul sporu olmayı.Gençlerimizi şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmamız için okullarımızda bu sporu aktif etmeliyiz”dedi.

Şampiyona ilk olarak “Doğu Karadeniz Kupası” , “Orta Karadeniz Kupası” ve “Batı Karadeniz Kupası” olmak üzere 3 Bölge Kupası oynatıldı.Bölge kupalarından sonra Final Etabı Karadeniz Bölge Şampiyonası” olarak düzenlenecek.Bölge Kupa’ları 48 sporcu ile yapılacak ve ilk 16 sporcu “Karadeniz Bölge Şampiyonası’na katılım hakkı kazanacak. Daha sonra üç bölgeden 16 şar sporcu ile toplam 48 sporculuk “Karadeniz Bölge Şampiyonası” oynanacak. Bu doğrultuda Giresun Bulancak’ta yapılan müsabakalara Artvin, Rize, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun illerinden sporcu olarak 48 Bilardo sporcusu katıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM