USD
5,3429
EURO
6,0707
ALTIN
220,7330

BİRBEN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMINI KUTLADI

MHP RİZE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SERKAN BİRBEN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMINI KUTLADI

BİRBEN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMINI KUTLADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

“Ruhsuz beden cesettir diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’ten feyiz alarak Türkçülüğün ve milliyetçiliğin asla bir ırkçılık ve kafatasçılık olmadığı bilincinin verdiği onur ve şerefle yüce Türk Devletinin evlatları olarak Türk birliğinin kurularak bir gün hakikat olacağına inancımız tamdır.

Türkçülük fikri, Mete Han’ın, Çiçi Yabgu’nun Kür Şad’ın, Bümin Kağan’ın, Bilge Kağan’ın, Kül Tigin’in, Tonyukuk’un, Alparslan’ın, Timur’un, Enver’in ve nice sayısız Türk ulusunun amansız mücadelelerinin bir ürünü olarak Türk’ün binlerce yıllık tarihinden süzülerek günümüze kadar gelmiştir. Geçen zaman içerisinde tarih, Türkçüleri defalarca haklı çıkarmıştır.15 Temmuz gecesi tarih tekerruh etmiş, şer odaklarının karşışında Türk milliyetçilerinin duruşuna tüm Dünya şahit olmuştur.

3 Mayıs 1944 yılından itibaren anılmakta olan Türkçülük Günü, Türk-İslam davasına gönül veren Türk Milliyetçileri için büyük önem taşımaktadır. Türk Milleti’nin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarihin, yıldönümünü tüm içtenliğimle kutluyorum.”

YORUMLAR


    0 YORUM