USD
6,1810
EURO
7,2792
ALTIN
238,7547

Başkan KAYA; Sadri beyi Rize kalesine çay içmeye davet ediyoruz !!!dedi.

KARADENİZ 1’DEN BÜYÜKTÜR,Kahrolsun mikromilliyetçilik diyerek bütünleştiriciliğe vurgun yapan KAYA; Sadri beyi Rize kalesine çay içmeye davet ediyoruz !!!dedi.

Başkan KAYA; Sadri beyi Rize kalesine çay içmeye davet ediyoruz !!!dedi.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

TRT Spor’un konuğu olan Trabzonspor’un eski başkanı Sadri Şener, programın son bölümünde Fatih Doğan’ın “Karadeniz birliği ve Trabzon Rize arasındaki gerginlik var. Son durum nedir?” şeklindeki sorusuna egoist bir tavır içinde kullandığı”Rize o zamanlar ilçe. Rize’nin kalesi bile yok. “kelimeler Rizelilerin tepkisine neden oldu.

Şener’e bir tepkide Milliyetçi Hareket Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Bülent KAYA’dan geldi.

KARADENİZ 1’DEN BÜYÜKTÜR,Kahrolsun mikromilliyetçilik diyerek bütünleştiriciliğe vurgun yapan KAYA; Sadri beyi Rize kalesine çay içmeye davet ediyoruz !!!dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Bülent KAYA yaptığı basın açıklamasında:

“Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemlerde,birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan zamanlarda Trabzonspor eski klup başkanı SN. Sadri Şener beyin milyonların izlediği Trt de bir spor programında sorulan soruya,sportif bir cevap vermesi gerekirken;
Rize’yi küçümseyici ve yanlış anlaşılmalara sebep olacak konuşmalar yapması,
İmparatorluk ve pontus zamanlarına girerek Rize’nin ilçe oluşu ve kalesi bile yok demesi biz Rize’li leri bir hayli üzmüştür.
Söylemin niyeti kötü olmasa bile topluma malolmuş yöneticilik yapan ve yapmış insanların milyonların önünde ekranda konuşurken yanlış anlaşılmalara sebep olacak ifadeler kullanmaları toplumda kötü yansımalar yaratacaktır.
Trabzonspor ve Trabzonun sadece Karadeniz için değil Tüm Türkiye için bir değer olduğunu Rize liler dahil herkes bilir. Birçok Trabzonlu kardeşimiz ile bu şehirde yaşamaktayız. Birçok Rize li de Trabzon da Trabzonlular ile yaşamaktadır görevler yapmaktadır.
Yıllarca İstanbul hegemonyasından bahsedenler Karadeniz de kendileri hegemonya yaratmaya çalışması bu tür ifadelerde bulunması kendileri ile çelişki içerisinde olduklarının kanıtıdır.
Türkiye’nin sadece İstanbul’dan ibaret olmadığını söyleyenlerin Karadeniz’inde sadece Trabzon dan ibaret olmadığını bilmesi gerekir.
Unutmasınlar ki Karadeniz 1 den büyüktür.
Tüm Trabzonlu kardeşlerimizin de bu düşüncede olduğunu ve bu tür açıklamalarda bulunan insanlara karşı prim tanımayacağını düşünüyoruz.

Yaşasın Türk Milliyetçiliği,

Kahrolsun mikromilliyetçilik.”dedi.

 

YORUMLAR


    1 YORUM

    • sancak Mart 31, 2018

      helal olsun başkan süper olmuş

      Cevapla