USD
5,3143
EURO
6,0146
ALTIN
226,4565

BAŞKAN KASAP’TAN HALKA MEKTUP

Rize Belediye Başkanı PROF. DR. REŞAT KASAP Rize halkına hitaben yazdığı mektupta Rize Belediyesi olarak yaptıkları projeleri anlattı.

BAŞKAN KASAP’TAN HALKA MEKTUP
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Değerli Rizeli Hemşerilerim,

Rize Belediye Başkanlığımın dördüncü yılı biterken sizlere hem çalışmalarımız hem de geleceğe dönük projelerimiz hakkında bilgi vermek istiyorum.
Doğduğumuz büyüdüğümüz bu dünya güzeli şehrimize hizmet etmek, siz değerli hemşerilerimiz ile çalışmak, bir arada olmak kariyerimin en büyük onurudur.
Rize’miz nüfusuna ve yüzölçümüne oranla özgül ağırlığı çok büyük bir şehrimizdir. Bu güzel şehir çok sayıda devlet adamı yetiştirmiş ve en önemlisi dünyaya mazlum milletlerin lideri olarak meydan okuyan Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin baba ocağıdır. Bu özellikleri ile şehrimiz sürekli göz önündedir. Bundan ötürü bizler de bu ulvi görevi ifa ederken çok dikkatli ve çalışkan olmaya özen gösterdik, göstereceğiz.
Benim bir belediye başkanı olarak en önemsediğim husus; “prensipler ve çalışma esaslarıdır”. Çünkü bir yerde bu özellikler olmaz ise karmaşa ve huzursuzluk hâkim olur. Prensiplerimizin birincisi ve en önemlisi “Doğruluk ve Dürüstlüktür”. Bakınız bir şehirde her şey imar edilebilir, güzelleştirilebilir ama doğruluk ve dürüstlükten bir ayrılındığı zaman yapılan her güzellik yerine fitneye, fesada ve sonunda bozguna bırakır. Şükürler olsun “Haklının Hakkını Haklıya” veren bir başkan olduk, Rizelinin bir kuruşunu heba etmedik, kimseye yedirmedik, ben ve ailem sade bir Rizeli olarak yaşadık, sizlerden asla farklılaşmadık.
Nezaket ve zarafete layık bu güzel şehrin insanları için sadece bugünlere değil, yarınlara da dönük projeler ürettik, şehrimizin alt yapısını tamamen yenileyici, trafik ve ulaşımını kolaylaştırıcı, gelir getirici iş olanaklarını artırıcı projeler ile daha yaşanabilir bir Rize için uğraş verdik. Elbette bu büyük çaplı projelerde bazı aksaklıklar, gecikmeler olabilir, amacımız bunları en kısa sürede çözmek ve sizlere en iyi hizmeti sunmaktır.
Şehrimiz ülke geneli yaşam endeksi ve yaşam memnuniyeti sıralamalarında birçok gelişmiş şehri geride bırakarak üst sıralara yerleşmiştir. Alt yapı- bayındırlık hizmetleri, eğitim, sağlık ve güvenlik gibi birçok alanda ulusal ölçekte ilk çeyrekte yer almaktadır. Amacımız bu başarıyı daha üst sıralara taşımaktır. Emeği geçen her kurum ve kuruluşa Belediye Başkanı olarak teşekkürlerimi sunuyorum.
Geçen haftalarda yaptığımız “Rize Kent İhtiyaç Haritası” çalışmamız ile Rize’mizin her noktasına ulaştık, mahalle bazlı olarak sorunları en büyüğünden en küçüğüne yerinde tespit ettik. Halkımızı Belediyemizin bir paydaşı olarak gördük görüş ve önerilerini yol haritamız olarak gördük. Bu bağlamda bu çalışmadan hareketle dünyaca ünlü çayımızın yanına bir de “turizm ve eğitim kenti olarak Rize” çalışmalarını başlattık.
Son olarak şahsıma ve Belediyemize verdiğiniz destek için teşekkür ederim. “Rize’miz için daha yapacaklarımız ve bu güzel şehrin kadınıyla erkeğiyle yiğit insanları için hayallerimiz var” diyerek sizleri can-ı gönülden selamlıyorum.
Prof.Dr.Reşat Kasap
Rize Belediye Başkanı

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM