USD
5,3013
EURO
6,0010
ALTIN
226,4565

BAŞKAN KASAP HİCRİ YILBAŞI’NI TEBRİK ETTİ

Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Hicri Yılbaşı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.

BAŞKAN KASAP HİCRİ YILBAŞI’NI TEBRİK ETTİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Hicri Yılbaşı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Müslümanlar için bir milat olan Hicret; Allah’a ve Onun Elçisi Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed(sallallahü aleyhi veselem)‘e gönülden bağlılığın bir ifadesi; hakka, hakikate, ilme, irfana yapılan yolculuktur. İslam tarihinin dönüm noktalarından biri olan Hicret, Yüce dinimizin rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır.

Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye hicreti karanlık bir çağa güneş gibi doğmuş ve aydınlık bir çağın başlamasını sağlamıştır. Hicretle temiz toplum özlemi Medine’de gerçekleşmiş, bu dönem Asrı Saadet olarak tarihe geçmiştir.

Yeni Hicri Yıl’ın başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, dünyanın neresinde olursa olsun din kardeşlerimize ve insanlığa yapılan tüm zulümlerin son bulmasını, huzur ve kardeşliğin daim olmasını diliyorum.”

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM