USD
5,6704
EURO
6,5044
ALTIN
223,1131

ALAEDDİN TURANLI GÜVEN TAZELEDİ

472 üyesi bulunan Rize Kahveciler ve Büfeciler Odası’nda üçüncü kez Alaattin Turanlı başkanlığa seçildi.

ALAEDDİN TURANLI GÜVEN TAZELEDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda yapılan Kahveciler Büfeciler ve Otelciler Odası Rize Başkanlığı seçimlerine tek listeyle  gidildi.
Rize Esnaf Sarayı toplantı salonunda yapılan genel kurula; Rize Esnaf Odaları Birliği Başkan Vekili Ekrem Kılıç, Rize Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy, Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Yaşar Karaca, Rize Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Turgut, Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Gündoğan, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Tornacı, Rize Şoförler Odası Başkanı Muzaffer Turan , Marangozlar Odası Başkanı Davut Soykan, Ardeşen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı ve üyeler katıldı.
TURANLI GÜVEN TAZELEDİ 
472 üyesi bulunan Rize Kahveciler ve Büfeciler Odası’nda üçüncü kez Alaettin Turanlı başkanlığa seçildi.
Rize’de hizmet veren kahveciler, büfeciler, otelciler, gazinocular ve meşrubatçıları bünyesinde bulunduran odanın seçimi yönetim kurulu ve denetim kurulu ibra edildikten sonra konuşmaların ardından seçime geçildi.

Rize Kahveciler Büfeciler ve Otelciler Esnaf Odası’na tekrar başkan seçilmekten dolayı memnuniyeti duyduğunu belirten Turanlı, “Odamızın sorunlarını aşmak için Bakanlık nezdinde çalışmalarımız devam ediyoruz. Üst kuruluşta yapmış olduğum görev doğrultusunda meslek odamıza bağlı kurumların problemlerini iletme konusunda bir köprü oluşturmaktayım. Kahvehaneler, büfeler, internet cafeler ya da kantin gibi odalarımıza bağlı işletmelerimizin en önemli sorunu haksız rekabetlerdir. Bu nedenle yeni nesil kafelere işletmelerimiz yenik düşmektedir. Bu konuların aşılması konusunda çalışmalarımız sürmektedir.” dedi.

‘GELİŞEN ÇAĞA AYAK UYDURMALIYIZ’
Turanlı, talepler doğrultusunda gelişen değişime ayak uydurmak zorunda olduklarını belirterek, “Kahveci esnafı olarak gelişen çağda ayakta kalma mücadelesi veriyoruz. Değişen kahvehaneler ile birlikte kahveci jargonu da değişiyor. Günümüzde çok sayıda franchising markaları oluşuyor. Ancak bu sayede rekabet etme şansımız doğuyor. Gençlerimiz ve birçok vatandaşlarımız bu mekanları tercih ediyor. Bu mekanlarla rekabet edebilme konusunda birlikte çalışacağız.” dedi.

‘EN GÜVENİLİR DOSTUNUZ KÜÇÜK ESNAFLARDIR’

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in “Esnaflar ülkenin barometresidir.” sözünü hatırlatan Turanlı, “Dünyada esnaf teşkilatlarının yapılanmasına baktığımız zaman koruyucu, kollayıcı, teşvik edici uygulamalarda bulunduğunu görüyoruz. Ancak ülkemizde bunları görmek mümkün değil. Yapılanlar sadece kısa vadede günü kurtarmayı amaçlamaktır. Dünyada gelişen ve büyüyen ekonomilere baktığımız zaman küçük esnafı koruyup, desteklediklerini görüyoruz.

Türk toplumunda küçük esnafımız çok önemlidir. Türkiye’de 10 Milyar TL civarında veresiye defteri tutarı var. Bu durum küçük esnafın halka olan desteğinin, halkın rahat nefes almasını sağlamasının en önemli göstergesidir. Küçük esnaf vatandaşımızın faizsiz bankasıdır. Mahallemizdeki en güvenilir dostumuz bakkalımızdır, kahvecimizdir.” dedi.

YORUMLAR


    1 YORUM

    • Kenan Demirci Ocak 10, 2018

      Hayırlı olsun.

      Cevapla